+48 798 397 263 | +48 517 594 293 kontakt@du-et.pl

Współpraca

Pomożemy Ci otworzyć i zaopatrzyć Twój sklep

Współpraca

Pomagamy w otwarciu własnego sklepu.
Od zaopatrzenia po wystrój lokalu i odpowiedniego rozłożenia towaru.

 

 Jak otworzyć sklep z odzieżą używaną? Dobre porady na start!

Własny biznes w branży odzieżowej nie zawsze musi równać się otwarciu kolejnego oddziału sieciówki w centrum handlowym. W dobie zainteresowania ekologią, równie opłacalne i satysfakcjonujące może być prowadzenie własnego second handu. Jak to zrobić? Na co uważać? O czym nie można zapominać? Dlaczego hurtownia odzieży używanej jest tak ważna dla Twojego biznesu? O tym piszemy w tym artykule.

 

1. Lokalizacja i wielkość sklepu

Jednym z ważniejszych pytań, na które musi odpowiedzieć sobie przyszły właściciel hurtowni odzieży używanej jest to o wielkość lokalu oraz miejsce jego usytuowania. Siedziba powinna znajdować się w dostępnej dla klientów lokalizacji, najlepiej  takiej, która będzie wyróżniać ją na tle innych sklepów. Dobrym pomysłem jest znalezienie pomieszczenia na wynajem tam, gdzie ludzie chodzą do pracy, w pobliżu skrzyżowań lub przystanków autobusowych lub tramwajowych. Pewnym rozwiązaniem jest ulokowanie się w pobliżu innych dużych sklepów, spożywczych lub hipermarketów.

Co do rozmiarów lokalu, nie jest on bardzo istotny, ponieważ o wiele większe znaczenie w tej branży ma jego odpowiednie zatowarowanie i urządzenie. Nawet małe sklepy o miłym dla oka wystroju wnętrza i świetnym zaopatrzeniem przyciągają rzesze potencjalnych klientów.

 

2. Wyposażenie sklepu

Każdy sklep z odzieżą używaną powinien wyglądać schludnie, a jego umeblowanie ma za zadanie eksponować towar w taki sposób, żeby wydobyć jego najlepsze cechy i umożliwić nabywcom poszukiwanie upragnionej rzeczy. Najlepiej do tego celu nadają się systemy rurowo-kulkowe, ponieważ sprawiają, że wnętrze wygląda schludnie, elegancko i przestronnie. Trzeba także zaopatrzyć się w wieszaki, stojaki, kosze oraz ladę, a elementy te również mogą pochodzić z drugiej ręki.

 

3. Towar – jego rodzaj i ilość

Pamiętając o tym, że to najczęściej kobiety i osoby młode decydują się na zaopatrzenie się w ubrania z second handu, a zatem powinniśmy wybrać towar zgodny z oczekiwaniami tych grup docelowych. Poszukują oni ubrań o ciekawych fasonach i wzorach, ciuszków dla małych dzieci oraz kompletują garderoby swoich partnerów.

Co do ilości zamawianego towaru dobrze jest dopasować ją do wielkości posiadanego sklepu. Zakłada się, że w pomieszczeniu o powierzchni 30 m2 może znaleźć się pomiędzy 150 a 200 kilogramów odzieży posortowanej na otwarcie sklepu. Cotygodniowe dostawy powinny składać się na wielkość od 20 do 50 kg.

Pozostaje jednak pytanie o to, jakie ubrania najlepiej zamawiać. Hurtownia odzieży używanej oferuje odzież sortowaną, niesortowaną oraz tę z metkami. Pierwsza z nich opisywana jest jako ta o najwyższej jakości. Nie zawiera brudnych lub uszkodzonych sztuk. Sortowana konfekcja jest dzielona na damską, męską i dziecięcą, a jej typ można wybrać podczas składania zamówienia. Ten rodzaj sprawdzi się idealnie w lokalu, w którym nie ma za dużo miejsca. Należy rozwiesić ją na wieszakach i zaopatrzyć w metki z cenami.

Jeśli zdecydujemy się na prowadzenie eleganckiego butiku z ubraniami z drugiej ręki, powinniśmy zainteresować się odzieżą sortowaną typu cream. Jest to towar najwyższej jakości. Wśród tak wycenionych części garderoby można znaleźć te z metkami oraz markowe.

Ubrania niesortowane to takie, w których możemy natrafić na brudne lub uszkodzone sztuki i nie mamy wpływu na to, w jakim odsetku taka odzież będzie stanowiła dostawę. Z tego powodu zamawiający musi sam posortować towar i odrzucić te rzeczy, które nie nadają się do sprzedaży. Oferta taka jest jednak korzystna ze względu na swoją cenę.

Outlet oznacza odzież ometkowaną. Trzeba tutaj pamiętać, że nie zawsze jest ona dobrym wyborem, ponieważ taka konfekcja może być niemodna, a co za tym idzie – nie znajdzie nabywców.

 

Sklep z używaną odzieżą to dobry pomysł na biznes. Podobne firmy działają w niemal każdym mieście, a pomimo dużej konkurencji, wszystkie second handy oblegane są przez rzesze klientów niemal w każdym dniu tygodnia.

Złóż zamówienie!

Złóż zamówienie przez telefon lub e-mail i uzyskaj rabat. Serdecznie zapraszamy!

Zadzwoń

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00 oraz w soboty od 9:00 do 16:00.

+48 798 397 263  |  +48 517 594 293 (WhatsApp)

Napisz

Jeśli wolisz, po prostu napisz do nas. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej na Twoją wiadomość. Zazwyczaj w ciągu 24h.

kontakt@du-et.pl

ODWIEDŹ NAS

Zapraszamy również do siedziby naszej firmy w Olsztynie. Będzie można na miejscu zobaczyć towar przed złożeniem zamówienia.

ul. Pstrowskiego 33a, 10-900 Olsztyn

Kliknij i zadzwoń